O receptech pro zoufalé manželky

Mistři cukráři haní Ameriku za to, že nám přináší jen hrnkové recepty, a přitom Amerika nás učí, jak být tou správnou „zoufalou manželkou“. Tou, co má pořád napečeno, naklizeno, děti jako ze škatulky, perfektní outfit a make-up. Takže jak to má zoufalá manželka udělat, když chce vyfiknout nějaký ten cukrářský majstrštyk, aniž by nebyla v deset večer absolutně sedřená? Děti řvou, v kuchyni bordel, řasenka rozmazaná…

Ne, takhle to rozhodně vypadat nemůže. Zoufalá manželka je zkrátka chytrá, a tak peče s časovou úsporou. Sušenky cookies, nic složitého. Brownies jakbysmet. Čískejk, to smícháš tvaroh, vejce, cukr, nějakou příchuť, do korpusu nadrtíš sušenky s máslem, dáš to na hodinu do trouby a je to.

Já bych tu americkou cukrařinu úplně nezavrhovala, protože všechno, co jsem jmenovala, jsou moje oblíbené dezerty. Milují je i moje děti a manžel, který vůbec nemá rád složité dorty, všechny ty hutné krémy, které musí pořádně držet, aby to k něčemu vypadalo, polevy a jiné číčarády. Musím ještě seznam doplnit o skvostný jablkový koláč (apple pie), mrkvový dort (carrot cake) a cupcaky. Čískejk se dá donekonečna obměňovat, ten můj je s mákem a citronovou polevou. Brownies jsem udělala s karamelovým popcornem. God Bless America!