Místo, které chcete zažít

Vítejte v bistru FICHTL. O tomhle místě jsme snili strašně dlouho. Nejmíň stokrát jsme přemalovali návrhy našich prostor tak, aby byly dost velké i útulné, aby byly provedeny s respektem k místu, k přírodě, k historii, ale aby byly zároveň moderní.
A výsledkem je dřevostavba, skořápka bistra FICHTL. Mimořádně útulné místo vytvořené z teplých materiálů, které voní dřevem, čerstvou kávou a domácími zákusky.
Jsme velcí gurmáni a málokde si sami vybereme. Proto jsme založili vlastní podnik, totiž rodinné bistro, kde najdete to nejlepší ze sladkého i slaného.

Bistro Fichtl

Každý týden nové menu, čerstvé a kvalitní suroviny. Pečeme a vaříme si sami. Přídavkem si můžete užívat výhledy na vernéřovské kopce a rybníky.
Náš koncept není založen jen na gastru, chceme toto neobyčejné místo rozvíjet. Po dobrém jídle a pití se můžete vydat na procházku po okolí a vystopovat jeho pohnutou historii.
Protože bistro FICHTL je místo, které chcete zažít.

Ve stálé nabídce máme švédskou kávu Löfbergs. Löfbergs je rodinná firma s tradicí od roku 1906, která vyrábí tu nejkvalitnější fairtradovou kávu. Na našem mlýnku najdete ale i speciální nabídky, včetně kávy bez kofeinu nebo kávu z menších pražíren.

Co je v našem menu

  • TRADIČNÍ I NETRADIČNÍ DORTY / TRADITIONAL AND NONTRADITIONAL CAKES
  • OVOCNÉ PĚNY, ČÍSKEJKY / MOUSSE, CHEESECAKES
  • TARTALETKY, CUPCAKY / TARTELLETTES, CUPCAKES
  • BAGETKY, CHLEBÍČKY / BAGUETTES AND SANDWICHES
  • SEZÓNNÍ NABÍDKA SLANÉHO / SEASONAL SALTY SNACKS
  • DOMÁCÍ LIMONÁDA A MOŠT / HOMEMADE LIMONADE AND JUICES
  • PIVO, VÍNO, LIKÉRY A DESTILÁTY / BEER, WINE, LIQUEURS, SPIRITS

Aktuality

Paradox chudého kraje

Strašně dlouho jsem si myslela, že Aš je chudé město. Teprve ve chvíli, kdy přišla válka na Ukrajině – hned se dostanu k tomu, proč se jedná o tak významný předěl - se ukázalo, jak jsme bohatí. Válka akcelerovala mnohé včetně krachu Sberbank. Aš byla jedním z měst, které do této banky vložily nemalé prostředky. Řekněme v řádu desítek milionů korun… A tehdy se roztočil kolotoč. Mnozí se začali ptát, kde se ty peníze vzaly? Vždyť nemáme opravené místní komunikace, chodníky, ani školy, všechny oblasti rozvoje jsou podfinancované od A do Z.

Ašské rukavičky – další věc, o které mluvíme, ale která zůstává zamčená v depozitáři

Domnívám se, že představa ašské rukavičky jako nějakého významného symbolu, se ukrývá hluboko v mém nitru už od dětství. Někdo jej tam musel dostat, snad učitelé, možná rodiče nebo prarodiče, skutečně nevím. Ale je to tak a velmi pochybuji, že zbývá v Aši ještě někdo, kdo o rukavičkách a jejich věhlasu neslyšel. Máme jich několik tisíc! Přesněji řečeno dvacet tisíc! Světové unikáty!

Ašský kroj jako předobraz smíření s minulostí

Téma návratu ašského kroje se objevilo v regionálních i celostátních médiích už několikrát. Nikdy však nedošlo k realizaci. Zdánlivě malé překážky se ukazují být velkými ve chvíli, kdy máme překračovat své stíny. Identita, folklór, německá minulost, střih, materiál, moderní anebo původní zpracování, využitelnost. Jak jej znovu vzkřísit…?