Místo, které chcete zažít

Vítejte v bistru FICHTL. O tomhle místě jsme snili strašně dlouho. Nejmíň stokrát jsme přemalovali návrhy našich prostor tak, aby byly dost velké i útulné, aby byly provedeny s respektem k místu, k přírodě, k historii, ale aby byly zároveň moderní.
A výsledkem je dřevostavba, skořápka bistra FICHTL. Mimořádně útulné místo vytvořené z teplých materiálů, které voní dřevem, čerstvou kávou a domácími zákusky.
Jsme velcí gurmáni a málokde si sami vybereme. Proto jsme založili vlastní podnik, totiž rodinné bistro, kde najdete to nejlepší ze sladkého i slaného.

Bistro Fichtl

Každý týden nové menu, čerstvé a kvalitní suroviny. Pečeme a vaříme si sami. Přídavkem si můžete užívat výhledy na vernéřovské kopce a rybníky.
Náš koncept není založen jen na gastru, chceme toto neobyčejné místo rozvíjet. Po dobrém jídle a pití se můžete vydat na procházku po okolí a vystopovat jeho pohnutou historii.
Protože bistro FICHTL je místo, které chcete zažít.

Ve stálé nabídce máme švédskou kávu Löfbergs. Löfbergs je rodinná firma s tradicí od roku 1906, která vyrábí tu nejkvalitnější fairtradovou kávu. Na našem mlýnku najdete ale i speciální nabídky, včetně kávy bez kofeinu nebo kávu z menších pražíren.

Co je v našem menu

  • TRADIČNÍ I NETRADIČNÍ DORTY / TRADITIONAL AND NONTRADITIONAL CAKES
  • OVOCNÉ PĚNY, ČÍSKEJKY / MOUSSE, CHEESECAKES
  • TARTALETKY, CUPCAKY / TARTELLETTES, CUPCAKES
  • BAGETKY, CHLEBÍČKY / BAGUETTES AND SANDWICHES
  • SEZÓNNÍ NABÍDKA SLANÉHO / SEASONAL SALTY SNACKS
  • DOMÁCÍ LIMONÁDA A MOŠT / HOMEMADE LIMONADE AND JUICES
  • PIVO, VÍNO, LIKÉRY A DESTILÁTY / BEER, WINE, LIQUEURS, SPIRITS

Aktuality

Ašská kavárna a proč ji nutně potřebujeme

Je celkem zajímavé sledovat vývoj gastra v Aši. V devadesátkách se slušně rozjelo a těžilo z otevření hranic a přílivu německých strávníků, kterým česká kuchyně chutná, a přitom směle cenově konkuruje. Jenže „výměnný obchod“ s prostředky, službami a lidmi zafungoval i opačně. Vyplácelo se totiž jít pracovat do Německa za lepší peníze a méně starostí, než jaké obnáší podnikání. Nutno podotknout, že podnikání sice zná relativně volnou pracovní dobu, ale nezná její konec.

Křeč sektoru služeb v Aši (a možná i jinde na periferii)

Jestliže dnes nejsme schopni v Aši vyrábět jedinečné a luxusní rukavice jako za první republiky, potřebujeme stejně chytrý plán, stejně dobrý nápad a stejně drahou a luxusní rukavičku – rozumějte službu – která by nám vytrhla trn z paty.

Náš naplněný potenciál aktuálně leží „za hranicemi“

Ačkoli byla Aš vždy na periferii, vždy tak trochu odstrčená – geograficky i politicky – dokázala si ještě před válkou najít cestu k prosperitě. Byl zde rozvinutý textilní průmysl, služby a zároveň krásná příroda. Všem dobře známé historické události přetnuly dlouhý řetězec ašských úspěchů na všech frontách. Doslova. Jenže už je skoro osmdesát let po válce a třicet let po revoluci a my stále nenacházíme ten správný lék na naši „nemoc“.