Místo, které chcete zažít

Vítejte v bistru FICHTL. O tomhle místě jsme snili strašně dlouho. Nejmíň stokrát jsme přemalovali návrhy našich prostor tak, aby byly dost velké i útulné, aby byly provedeny s respektem k místu, k přírodě, k historii, ale aby byly zároveň moderní.
A výsledkem je dřevostavba, skořápka bistra FICHTL. Mimořádně útulné místo vytvořené z teplých materiálů, které voní dřevem, čerstvou kávou a domácími zákusky.
Jsme velcí gurmáni a málokde si sami vybereme. Proto jsme založili vlastní podnik, totiž rodinné bistro, kde najdete to nejlepší ze sladkého i slaného.

Bistro Fichtl

Každý týden nové menu, čerstvé a kvalitní suroviny. Pečeme a vaříme si sami. Přídavkem si můžete užívat výhledy na vernéřovské kopce a rybníky.
Náš koncept není založen jen na gastru, chceme toto neobyčejné místo rozvíjet. Po dobrém jídle a pití se můžete vydat na procházku po okolí a vystopovat jeho pohnutou historii.
Protože bistro FICHTL je místo, které chcete zažít.

Ve stálé nabídce máme švédskou kávu Löfbergs. Löfbergs je rodinná firma s tradicí od roku 1906, která vyrábí tu nejkvalitnější fairtradovou kávu. Na našem mlýnku najdete ale i speciální nabídky, včetně kávy bez kofeinu nebo kávu z menších pražíren.

Co je v našem menu

  • TRADIČNÍ I NETRADIČNÍ DORTY / TRADITIONAL AND NONTRADITIONAL CAKES
  • OVOCNÉ PĚNY, ČÍSKEJKY / MOUSSE, CHEESECAKES
  • TARTALETKY, CUPCAKY / TARTELLETTES, CUPCAKES
  • BAGETKY, CHLEBÍČKY / BAGUETTES AND SANDWICHES
  • SEZÓNNÍ NABÍDKA SLANÉHO / SEASONAL SALTY SNACKS
  • DOMÁCÍ LIMONÁDA A MOŠT / HOMEMADE LIMONADE AND JUICES
  • PIVO, VÍNO, LIKÉRY A DESTILÁTY / BEER, WINE, LIQUEURS, SPIRITS

Aktuality

Stříleli jsme se do vlastní nohy. Nyní se střelme rovnou do hlavy

Z Aše do Broumova. Tam a zpátky nějakých deset hodin – po cestě zasekaná Praha a zasekaný Náchod. Vracím se z cyklu přednášek Genealogie: odhalování rodinných kořenů, který pořádala Univerzita Hradec Králové, a kde jsem vyprávěla o Ašsku a paralelách s obdobnými regiony.

Přednáška o Stezce Českem

Pokud jste byli v 14. března na přednášce o Stezce Českem v Muzeu Ašska, neboli v Hasičárně, určitě vám došlo, že jde o mnohem víc než o obyčejnou přednášku. Bylo to zkrátka sedmdesát minut nabíjení a motivace. Heslo stezkařů zní: „Jít může každý!“. Martin Úbl, který přednášku vedl, sice představil svoje dobrodružné a dramatické zážitky z trekingu, ale v závěru všechny bezpochyby přesvědčil, že jít může opravdu každý.

Paradox chudého kraje

Strašně dlouho jsem si myslela, že Aš je chudé město. Teprve ve chvíli, kdy přišla válka na Ukrajině – hned se dostanu k tomu, proč se jedná o tak významný předěl - se ukázalo, jak jsme bohatí. Válka akcelerovala mnohé včetně krachu Sberbank. Aš byla jedním z měst, které do této banky vložily nemalé prostředky. Řekněme v řádu desítek milionů korun… A tehdy se roztočil kolotoč. Mnozí se začali ptát, kde se ty peníze vzaly? Vždyť nemáme opravené místní komunikace, chodníky, ani školy, všechny oblasti rozvoje jsou podfinancované od A do Z.