Místo, které chcete zažít

Vítejte v bistru FICHTL. O tomhle místě jsme snili strašně dlouho. Nejmíň stokrát jsme přemalovali návrhy našich prostor tak, aby byly dost velké i útulné, aby byly provedeny s respektem k místu, k přírodě, k historii, ale aby byly zároveň moderní.
A výsledkem je dřevostavba, skořápka bistra FICHTL. Mimořádně útulné místo vytvořené z teplých materiálů, které voní dřevem, čerstvou kávou a domácími zákusky.
Jsme velcí gurmáni a málokde si sami vybereme. Proto jsme založili vlastní podnik, totiž rodinné bistro, kde najdete to nejlepší ze sladkého i slaného.

Bistro Fichtl

Každý týden nové menu, čerstvé a kvalitní suroviny. Pečeme a vaříme si sami. Přídavkem si můžete užívat výhledy na vernéřovské kopce a rybníky.
Náš koncept není založen jen na gastru, chceme toto neobyčejné místo rozvíjet. Po dobrém jídle a pití se můžete vydat na procházku po okolí a vystopovat jeho pohnutou historii.
Protože bistro FICHTL je místo, které chcete zažít.

Ve stálé nabídce máme švédskou kávu Löfbergs. Löfbergs je rodinná firma s tradicí od roku 1906, která vyrábí tu nejkvalitnější fairtradovou kávu. Na našem mlýnku najdete ale i speciální nabídky, včetně kávy bez kofeinu nebo kávu z menších pražíren.

Co je v našem menu

  • TRADIČNÍ I NETRADIČNÍ DORTY / TRADITIONAL AND NONTRADITIONAL CAKES
  • OVOCNÉ PĚNY, ČÍSKEJKY / MOUSSE, CHEESECAKES
  • TARTALETKY, CUPCAKY / TARTELLETTES, CUPCAKES
  • BAGETKY, CHLEBÍČKY / BAGUETTES AND SANDWICHES
  • SEZÓNNÍ NABÍDKA SLANÉHO / SEASONAL SALTY SNACKS
  • DOMÁCÍ LIMONÁDA A MOŠT / HOMEMADE LIMONADE AND JUICES
  • PIVO, VÍNO, LIKÉRY A DESTILÁTY / BEER, WINE, LIQUEURS, SPIRITS

Aktuality

Na konci světa – 2. díl Krysař

Nikdo se se mnou nikdy nemazlil. Nikdo. Život, máma, táta, ani moje poslední holka už pak ne. V určitém bodě jsem se musel rozhodnout, jak budu pokračovat, měl jsem na výběr. Najít si mizernou práci, příliš drahý a špatný podnájem, sem tam holku v baru po pár pivech, protože natrvalo by se mnou takhle žádná nežila. Na chvíli tak ze sebe udělat něco, co nejsem... Někoho, kdo zapadá, kdo jede podle pravidel. Práce, hospoda, postel. Přesně odpočítaná část výplaty na chlast a na cíga.

Na konci světa – 1. díl Jizvy

Myslím si, že jsem docela hezká a docela hodná. Docela hezká a docela hodná. Zní mi to jako ozvěna v hlavě každý den před spaním. Je to ale jen afirmace, jíž přesvědčuji sama sebe, že nejsem hnusná a zlá, jak mi tvrdí druzí. Jsou to slova, jimiž se snažím držet při životě.

Stříleli jsme se do vlastní nohy. Nyní se střelme rovnou do hlavy

Z Aše do Broumova. Tam a zpátky nějakých deset hodin – po cestě zasekaná Praha a zasekaný Náchod. Vracím se z cyklu přednášek Genealogie: odhalování rodinných kořenů, který pořádala Univerzita Hradec Králové, a kde jsem vyprávěla o Ašsku a paralelách s obdobnými regiony.