Zapadákov je inspirace

18.12.2023

Zvládnout svoji neposednou mysl není nic jednoduchého. Pořád mě nutí vymýšlet něco nového, začínat od začátku, něco napsat, přepsat, bourat a obnovovat, udělat to intuitivně a potom plánovaně. Zvyknout si na to je těžké dokonce i pro mě samotnou. Mám ráda věci promyšlené do posledního detailu, ale když to jinak nejde, jsem schopná improvizovat.

Značka Made in Zapadákov začala jako metafora – pro zapomenutá místa, místa na konci světa nebo republiky, v zapomenutých výspách, plná příběhů, inspirace nebo tajemství. Nepřestává mě fascinovat, že slovo zapadákov někoho dráždí jako něco hanlivého. Značka se totiž nedá a nemůže vysvětlovat. Většina značek totiž neprodává ve skutečnosti jen výrobky, ale hlavně také pocity s nimi spojené – třeba asociace s odpočinkem, nekonvenčností, životním stylem, únikem z příliš hlasité civilizace...

Made in Zapadákov je pro mě zkrátka nikdy nekončící kreativní práce, která spojuje věci a činnosti, které mám ráda. Je to moje práce.

Jestli je tohle všechno – psát tvořit, řešit, nevzdávat se, rozvíjet – pro někoho stejně důležité jako pro mě, tak Zapadákov prostě je inspirace.