Proč jsem se rozhodla jít do značky Made in Zapadákov

29.11.2023

Bydlet v Zapadákově a budovat tady vlastní byznys není vždycky úplně jednoduché. Začínala jsem s bistrem Fichtl, ještě v podstatě na mateřské. Zhruba ve stejné době jsem se odhodlala napsat knihu Bílý pramen, která vyšla v nakladatelství Argo v roce 2022, po roce následovala Kniha Až ke křížku.

Všechno to nějak uchopit a hledat nové distribuční kanály, zůstat konkurenceschopná, si žádalo posun. Název Zapadákov se mi líbil. Made in Zapadákov mi připadalo hrozně cool. Zapadákov, konec světa… Jasně! Konec světa je začátek příběhu.

Krásně to do sebe zapadalo. A teď jak dál? Nápad byl, o obsahu jsem nepochybovala. Samotné psaní by mě neuživilo, i když je pro mě tou největší vášní. V bistru Fichtl jsem schopná nakopnout sezónu a mimo sezónu jej udržet tak, aby nikdy nespadlo do červených čísel. Ale bylo nutné udělat krok k nadčasovosti. Přeci jen covid, válka, recese, AI. Neustrnout, neusnout, přizpůsobit se…

Značku Made IN ZAPADÁKOV začínám se svojí troškou do mlýna, s autentičností, s promyšlenými detaily každého výrobku a ve spolupráci s českými výrobci a s autorským designem. Čínu u nás vůbec nenajdete. Učím se úplně nové věci, vlastně od začátku. Někdy se mi u toho chce brečet, protože co jsou to proboha DNS záznamy, co to je meta tag description? A PíPíCíčka?

Přese všechno – tohle dám a bude to fajn.

E-shop najdete na adrese: https://eshop.madeinzapadakov.cz/.

Tak se těším, co bude dál. A díky, že jdete po téhle cestě se mnou.

- Klára Teršová