Všechny cesty vedou k nám

Poprvé píšu příspěvek na blog, který nezačíná na „O“. Nějak mi to vyšumělo, a hlavně se mi zdá, že nám začíná nová éra. Otevřeli jsme Bistro Fichtl (o tom bude můj příští článek) a spolu s ním i novou obálku neziskovky Smrčiny. Náš koncept je od samého začátku nejen o gastru, ale také o rozvoji našeho okolí. Grafická podoba stezky „Zaniklé Vernéřovsko“ už je na světě, a na řadu přijde její realizace v terénu.

Napadlo nás, že máme-li kromě poctivých zákusků a jídla podávat také dobré informace, bylo by fajn si zmapovat, kam se od nás dostanete. Na kole nebo pěšky. Pořád jsme přesvědčení, že náš region má obrovský potenciál pro cestovní ruch.

Vím, že to zní trochu narcisticky, ten nadpis „Všechny cesty vedou k nám“. Ale už se nebojím toho, že to tak jednou opravdu bude, a že si nejen Bistro Fichtl, ale i Smrčiny najdou své klienty, že se stanou bodem na různých mapách a cílem, kam je možné dojít nebo dojet. Tady máte přehled různých tras, kam je možné se od nás vydat, v sezoně přibudou do naší nabídky mapy a ucelené informace o tom, co v našem okolí a ve Smrčinách podniknout. Některé ze zmíněných tras Vás dovedou na místa, kde jste možná ještě nebyli, i když jste přímo z Aše.

Nepřestává mě udivovat, jak krásnou přírodu tady máme. Vždy, když jsem příliš unavená, vyrazím do našeho okolí načerpat energii. Díky tomu ji potom mohu vracet zpět místu, kde žijeme.